Književni festival „Rijeka riječi“, Rijeka, 21. 10. 2022. 📖🥰

Učenici 3.a razreda (članovi Medijske grupe) u ponedjeljak su, u pratnji knjižničarki Srednje škole Petrinja i Gimnazije Sisak, profesorica Kristine Andlar Pešut i Natalije Miletić, zajedno s riječkim srednjim školama (Prva riječka hrvatska gimnazija, Strojarska škola Rijeka, Gimnazija Andrija Mohorovičić, Građevinska tehnička škola) sudjelovali na književnom festivalu „Rijeka riječi“.

Učenici su se aktivirali u razgovoru s književnicima te su naši Lukša Petrović i Lovro Berdais imali priliku razgovarati i moderirati razgovor s petrinjskom književnicom Monikom Herceg. 👏😊

Spomenuto književno druženje ujedno je bilo dio obilježavanja 395. rođendana Prve riječke hrvatske gimnazije. Ovim se inspirativnim i zanimljiivim druženjima nastavlja suradnja s riječkom i sisačkom gimnazijom.

Franz Kafka jednom je davno izjavio: „Trebamo knjige koje nas pogode kao katastrofa, rastuže duboko, kao smrt nekoga koga smo voljeli više nego sebe.“ U to smo se tijekom književnog druženja i sami uvjerili.
Zahvaljujemo Riječanima na divnom gostoprimstvu i knjižničarki Nataliji Miletić na mentorstvu te odličnom moderiranju cjelokupne ideje.

Tekst pripremio: Lukša Petrović, 3.a

objavio: Administrator   datum: 24. 11. 2022.