USUSRET EURU

Tijekom studenog, u našoj se školi provodio projekt „Usuret euru“ koji su osmislili i proveli profesori povijesti Alen Vukelić i Indira Vujičić te profesorica geografije Dragana Jurčević-Vukšić. ⏳🌎

S ciljem upoznavanja učenika s procesom uvođenja eura, pripremljen je niz aktivnosti za dio učenika naše škole. Međupredmetnim gostovanjima, profesori povijesti učenicima su predstavili kratak pregled promjena hrvatskoga teritorija u 20. stoljeću te im je nakon toga prezentirana izložba novčanica i kovanica koje su se koristile na teritoriju Hrvatske tijekom tog razdoblja. Za vrijeme izložbe saznali su nešto više o povijesti novčarstva na teritoriju Hrvatske te nacionalnim valutama koje su bile u opticaju zadnjih stotinjak godina.
Profesorica Dragana Jurčević-Vukšić upoznala je učenike s procesom ulaska  Republike Hrvatske u eurozonu, a tijekom njenog predavanja prikazana su i grafička rješenja hrvatskih kovanica eura.

Na kraju su učenici sudjelovali u kvizu znanja, a pobjednici po pojedinim razredima osvojili su prigodan poklon: čokoladne eure. 🪙🍫

objavio: Administrator   datum: 30. 11. 2022.