Nove škole

Gradit će se osnovne škole u Češkom selu i u Maji, potvrđeno je na zadnjoj 71.sjednici Županijskog poglavarstva. Nedavno je stigla potvrda Svjetske banke na osnovi ranije kandidature tih projekata.

Obrazloženje je na zadnjoj sjednici Županijskog poglavarstva dala Županica Marina Lovrić:“Tu je u cijelosti 5 milijuna i osamsto tisuća kuna u cijelosti za izgradnju škole u Češkom selu i u Maji. To su novci Svjetske banke koji su bili prenamijenjeni. Mi smo šest mjeseci čekali iako smo u svom Proračunu kao prijedlog ostavili milijun kuna za tu investiciju ove godine.

Županija je na zadnjoj sjednici Poglavarstva pokrenula i inicijativu i za izgradnju osnovne škole u Novskoj kako bi se rasteretila postojeća koju pohađa 997 učenika o čemu je poglavare upoznao Ivan Lovreković, pročelnik za prosvjetu, kulturu i šport.

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 16. 11. 2008.