Stručni posjet mikrobiološkom laboratoriju - VODOVOD SISAK

Jučer su učenici 4.d razreda, smjer prehrambeni tehničar, sa svojom nastavnicom Dubravkom Rebić, posjetili mikrobiološki laboratorij Sisačkog vodovoda kako bi se upoznali s mikrobiološkim analizama vode za piće te proširili svoje znanje.

Gđa Sanja Sklepić Vukadinović sa svojim kolegicama informirala je učenike o vrstama analiza koje se provode kako bi se dokazala zdravstvena ispravnost vode.

Učenici su vidjeli različitu opremu i uređaje koji se koriste u analizama vode za piće (sterilizator, autoklav, digestor, vodenu kupelj, termostat, laboratorijski inkubator…).
Na brojaču kolonija učenici su brojali izrasle kolonije na hranjivim podlogama. Pod UV svjetiljkom gledali su bakterije koje floresciraju. Posebno ih se dojmila laminarna komora u kojoj su vidjeli kako se radi membranska filtracija vode te kako se nacjepljuju mikroorganizmi na hranjive podloge. 🦠🧫

objavio: Administrator   datum: 18. 10. 2023.