STRUČNI POSJET - MESARI 🍖🍗🥩🥓

U ponedjeljak 27.11.2023. su učenici 1. e i 3. e razreda, smjer mesar, u pratnji nastavnika Branimira Garića, posjetili tvrtku SPAR Hrvatska,  Centralnu produkciju mesa u Dugavama i njihovu podružnicu u trgovačkom centru City Center One West u Zagrebu.
U Dugavama su obišli pogon i upoznali se s načinom rada, opremom za obradu mesa i tehnikama rasijecanja i obrade svinjetine. Vidjeli su i načine pakiranja i utovara mesa u kamione te transport mesa. Također, upoznati su sa svim važnim uvjetima skladištenja i transporta mesa.
Unutar podružnice Interspara u CCO West učenici 3.e razreda pokazali su svoje vještine obrade i rasijecanja svinjskih polovica, rasijecanje i obradu pojedinih komada mesa, proizvodnju kockica za gulaš i odrezaka mesa, pakiranje i maloprodaju u trgovini. Za to vrijeme učenici 1. e razreda upoznavali su se s tehnikama obrade i rasijecanja svinjskih polovica, građom mišićnog sustava svinjetine, rasporedom unutrašnjih organa i vađenjem istih - evisceracija i rasijecanje svinjske polovice, tzv. milanska i francuska obrada. Nakon završetka obrade naši su vrijedni učenici obrađeno meso pakirali u plitice koje su potom išle na vakuumiranje, punjenje plinom, vaganje i etiketiranje te na prodajne police do zadovoljnih kupaca.
Zahvaljujemo tvrtki SPAR Hrvatska na suradnji i omogućavanju ovog stručnog posjeta. 🥰

objavio: Administrator   datum: 29. 11. 2023.