Robot mi je pojeo zadaću!

Djeca su uvijek bila kreativna kad je u pitanju smišljanje izlika za nepisanje zadaće. Krivi su bili psi, lopovi, požari, kolege iz razreda, bolesti i slično. Danas je krivac tehnologija.

Istraživanje koje je provela PIXmania pokazalo je da prosječni britanski učitelj čuje 15 izlika tjedno. To znači, šest i pol milijuna izlika u cijeloj državi. Više od milijun njih odnosi se na tehnologiju.

Taj je broj stalno u porastu, pa danas učitelji izlike vezane za tehnologiju čuju 30% češće nego prošle godine. Tome u prilog ide i činjenica da je gotovo 70% svih zadaća pisano na računalu, pa je lakše za sve okriviti tehnologiju.

Budući da je za neke učitelje tehnologija još uvijek bauk, ovakve su izlike vrlo uvjerljive.

Top 5 najpopularnijih izlika:

1. Srušio mi se kompjutor i izgubio sam zadaću.
2. Napisao sam zadaću, no onda sam je slučajno obrisao.
3. Nisam mogao isprintati zadaću.
4. Nije mi radio internet pa nisam mogao istraživati.
5. Izgubio sam laptop.

Među ovakvim, relativno razumnim izlikama, ima i suludih, kao što su:

1. Ruski hakeri su provalili u kompjutor mog tate i ukrali mi zadaću.
2. Lopov je ukrao moje računalo i moju isprintanu zadaću.
3. Kompjutor je eksplodirao kad se pas popiškio na njega.
4. Prolio sam nešto po kompjutoru i pokvario se.

Direktor PIXmanije Ulric Jerome kaže: "Da bismo pomogli učiteljima i učenicima, stvorili smo vodič sa savjetima koji učitelji mogu podijeliti u razredu. Radi se o uputama kako vratiti izgubljeni dokument te riješiti druge probleme vezane za tehnologiju

Izvor: http://www.net.hr/tehnoklik/page/2008/11/26/0289006.html

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 26. 11. 2008.