In memoriam

10. siječnja ove godine iznenada je preminula naša profesorica Zlata Filipović.

Zlata Filipović, rođena Bajić, rodila se 1951. godine u Četvrtkovcu. Nakon osnovne škole put je vodi u Petrinju i trajno veže za ovaj grad i našu školu. Gimnaziju pedagoškog smjera završila je 1970. godine, a nakon toga upisuje Prirodoslovno-matematički fakutet u Zagrebu, nastavnički smjer matematike i fizike. Nakon diplomiranja zapošljava se u našoj školi 1.rujna 1978. godine.

Dokazala se kao izvrsna profesorica u svim poslovima koje je obavljala -u nastavi, upravljanju školom, radu u sindikatu, suradnji s kolegama, roditeljima i učenicima. Zlata je bila čovjek na kojeg si se mogao uvijek osloniti i na nju računati jer je bila odgovorna, pouzdana i vrijedna.

Gledajući kolege profesore i  učenike osjećamo da je i dalje s nama jer ljudi koji rade ovaj posao, onako kako si ga je profesorica Filipović radila, nikad ne umiru!

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 14. 1. 2009.