Dan škole

Dan Srednje škole Petrinja obilježen je u petak. Od jutra pa sve do 13 sati trajali su programi. Odigran je tradicionalni malonogometni turnir po strukama. Na hodniku škole bili su postavljeni štandovi s palačinkama, krafnama i napitcima. Prezentiran je Globe program, održan šaljivi kviz.

U glavnom programu učenici su recitacijom i pjesmom pokazali svoje vještine. Pjesmom Odlazak Tina Ujevića koju je uglazbio Arsen Dedić, prisjetili su se svoje prerano preminule profesorice Zlate Filipović. Školski zbor i Sara Đurkas, izmamili su suze na lice profesora.

Ranije je otvoren laboratorij za kemijsku analizu vina i predstavljen veterinarski praktikum: “Htjeli smo pokazati dvije stvari u koje smo uložili sredstva donatora iz projekata. To je bio novoobnovljeni kemijski laboratorij za enologiju gdje smo potpuno uredili prostor i svu opremu koju imamo smjestili smo tako da rad u tim prostorima i učenicima i profesorima bude puno ugodniji i efikasniji i daje bolju kvalitetu rada u školi.

Drugi kabinet je bio kabinet veterine gdje učenici također rade u grupama onaj dio poslova koji inače rade u okviru samih pojedinih stručnih predmeta. I tu su oni pokazali čime se bave.“, rekao je Ante Balen, ravnatelj škole.

Kako pjevaju pokazali su školski bandovi „Plejbek“ i „Disko Čageri“. Oduševili su svoje školske kolege. Predstavljen je i novi 4. broj časopisa „Kvaka“. Ako bude sredstava ove godine izaći će još jedan, rekla je Nives Vujasić, glavna urednica.

"Plejbek"

"Disko čageri"

U šaljivom kvizu učenici su morali pogoditi čime se sve bave njihovi profesori. Tanja Polanščak, uređivanjem noktiju, Svjetlana Jakšić pletenjem, Alen Vukelić, omiljeni i legendarni profesor povijesti u slobodno vrijeme igra hokej, a Drago Franić svira bubnjeve. Zajedno su izveli „Another brick in the wall“, popularnu pjesmu grupe Pink Floyd.

Prije programa Dan škole čestitali su Boris Rajković u ime županijskog odjela za prosvjetu, kulturu i šport te Višnja Trklja članica gradskog poglavarstva.

Profesor Vukelić se provozao rolama

Duet Franić - Vukelić izveli Another brick in the wall

Recitacija učeničkih i tekstova J.D.Salingera, tema problemi odrastanja

Autor: Marin Fran

Izvor: http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/4785/94/

objavio: Administrator   datum: 12. 2. 2009.