Podnesite zahtjev za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike

PETRINJA - Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti objavilo je danas, 3. kolovoza na svojoj web stranici poziv za podnošenje zahtjeva za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike u osnovnim i srednjim školama.

Pravo na besplatne udžbenike imaju samo djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja, djeca zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja i djeca HRVI-a iz Domovinskog rata, ako zadovoljavaju uvjete propisane zakonom i Pravilnikom kojim su utvrđeni uvjeti i mjerila za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike za korisnike iz članka 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.

Obitelji s područja Petrinje Zahtjev mogu podnijeti u petrinjskoj ispostavi Ureda državne uprave SMŽ, u zgradi Gradske uprave, u sobi broj 6, gdje će dobiti i sve ostale potrebne informacije.

Pravo na besplatne udžbenike korisnici mogu ostvariti ako im redovni prihodi mjesečno, po članu kućanstva ne prelaze 1995,60 Kn, a za priznavanje prava u šk. godini 2009/10 zahtjevi s potrebnom dokumentacijom podnose se zaključno do 1. studenog 2009. godine.

Autor: Marela Morić

Izvor: http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/6235/94/

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 3. 8. 2009.