CARNet za učenike

Za sve učenike iz škola koje su članice CARNeta korištenje Interneta i tehnologije postalo je lagano i jednostavno. CARNet svim školama nudi spajanje na Internet sigurnom i brzom vezom preko CARNet mreže, a na vama je samo da iskoristite sve pogodnosti koje vam ovo pruža.

CARNet vam nudi nekoliko različitih načina pristupa Internetu na kojemu između ostalog možete pronaći i mnoštvo informativnih, edukativnih i zanimljivih sadržaja koje vam priprema CARNet. Učenje i postaje zabavnije uz online lekcije na Nacionalnom portalu za udaljeno učenje „Nikola Tesla“, dok svoje znanje možete provjeravati i u online Školskoj učilici. U e-Knjižnici možete čitati i pretraživati online knjige i časopise, a Portal za škole donosi vam mnoštvo edukativnih tekstova i savjeta za ispunjavanje vašeg slobodnog vremena, te forum za komunikaciju s drugim učenicima i nastavnicima.

Svim ovim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom .

Elektronički identitet

Elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr je virtualni identitet na CARNet mreži kojega dobivaju pojedinačni korisnici iz ustanova članica CARNeta (učenici, nastavnici, studenti, profesori i zaposlenici ustanova članica) i koji im omogućuje korištenje CARNetovih usluga.

Elektronički identitet služi pri autentikaciji i autorizaciji za razne CARNetove usluge, te je nužan za ostvarivanje prava na CARNetove usluge (npr. DUO.CARNet, Mobile CARNet, MetroCARNet, XCARNet/3DCARNet, OptiCARNet, VipmeCARNet, CARNetovi modemski ulazi, CARNetov webmail za akademski zajednicu, iPernica, Nacionalni portal za udaljeno učenje Nikola Tesla, e-Knjižnica, Školska učilica, Forum Portala za škole...).

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 26. 9. 2009.