Lekcije iz matematike, fizike, kemije, biologije i engleskog jezika dostupne svima

Svima onima koji žele učiti i poučavati na jednostavan i zanimljiv način uz pomoć suvremenih tehnologija predlažemo da posjete Nacionalni portal za udaljeno učenje „Nikola Tesla“. Zainteresirani učenici i nastavnici na Portalu mogu pronaći online lekcije iz  engleskog jezika, biologije, kemije,  matematike i fizike za srednje škole, ECDL sadržaje te CARNetove online tečajeve iz poručja web dizajna, multimedije te primjene i korištenja Interneta.

Pristup sadržajima je autoriziran, a omogućen je svim učenicima i nastavnicima koji posjeduju HUSO korisnički račun, odnosno elektronički identitet unutar AAI@EduHr sustava. Za ulaz u sustav potrebno je upisati korisničko ime oblika identifikator_korisnika_u_ustanovi@skole.hr (npr. ime.prezime@skole.hr, u mom slučaju to je dragana.jurcevic-vuksic@skole.hr) i odgovarajuću lozinku.

Online lekcije iz biologije, kemije, matematike i fizike

Lekcije iz  matematike i fizike dostupne su u dvije inačice: za učenike i za nastavnike. Svaka sadrži 35 tema koje pokrivaju različite sadržaje iz svih razreda srednje škole. Sadržaji su namijenjeni samostalnom učenju ili korištenju u sklopu nastave. Lekcije se sastoje od poglavlja u kojima se može uz audio i video prikaz, animacije, grafičke elemente i rješavanje zadataka na zanimljiv način učiti gradivo te vidjeti kako matematičke i fizikalne formule opisuju pojave u prirodi i svijetu oko nas.
Trenutno su u procesu izrade novi sadržaji iz matematike, fizike, biologije i kemije.

EDCL online sadržaji

Na Portalu su također dostupni i ECDL (Europen Computer Driving Licence) sadržaji koji služe kao priprema za stjecanje međunarodno priznate diplome kojom se potvrđuje posjedovanje osnovnih informatičkih znanja i vještina. Dostupno je 7 osnovnih modula:
1.    Modul 1 - Osnovni pojmovi informacijske tehnologije (IT)
2.    Modul 2 - Korištenje računala i upravljanje datotekama
3.    Modul 3 - Obrada teksta
4.    Modul 4 - Tablične kalkulacije
5.    Modul 5 - Baze podataka
6.    Modul 6 – Prezentacije
7.    Modul 7 - Informacije i komunikacija

CARNetovi online tečajevi

CARNetovi online tečajevi upoznat će učenike i nastavnike s web dizajnom, multimedijom i primjenom i korištenjem Interneta putem tečajeva:

1.    Napredne web tehnologije
2.    Osnove CSS-a
3.    Osnove HTML-a
4.    Obrada slike pomoću GIMP-a
5.    Osnove računalne sigurnosti na Internetu
6.    Izrada i objavljivanje stranica pomoću FrontPagea i
7.    Kolaboracija i komunikacija putem Interneta.

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 8. 1. 2008.