Brošura o digitalnim obrazovnim sadržajima za učenike srednjih škola

CARNet je u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa ove školske godine za učenike srednjih škola pripremio brošuru o digitalnim obrazovnim sadržajima iz biologije, fizike, kemije,  matematike i engleskog jezika koji su učenicima dostupni na Nacionalnom portalu za učenje na daljinu „Nikola Tesla“.Brošura predstavlja jednostavan vodič koji učenike upoznaje s atraktivnim obrazovnim sadržajima koji obiluju multimedijom (animacije, video isječci i sl.), primjerima povezanim s predmetima i situacijama iz svakodnevnog života te demonstracijama pokusa koje je teško ili nemoguće izvesti u učionici. Učenike se  u brošuri također upoznaje i s različitim vrstama zadataka koje će pronaći u lekcijama, a putem kojih mogu provjeriti svoje znanje i dobiti povratnu informaciju o tome koliko su naučili.

Prednost korištenja digitalnih obrazovnih sadržaja, pored njihove atraktivnosti, je i činjenica da im se  može vrlo jednostavno pristupati te ih učenici mogu koristiti bilo kad i bilo gdje. Potrebno je samo da imaju pristup računalu i Internetu kao i svoj elektronički identitet iz AAI@EduHr sustava. Na taj način učenicima je omogućen samostalan rad te odabir vlastitog redoslijeda i brzine učenja što uz ostale pogodnosti digitalnih obrazovnih sadržaja pospješuje razumijevanje nastavnog sadržaja pa samim time kod učenika dolazi i do poboljšanja procesa učenja.

Brošuru će učenici dobiti u svojim školama, a na sljedećem linku možete pogledati kako izgleda Brošura o digitalnim obrazovnim sadržajima.

Izvor: http://www.skole.hr/skole/usluge_carnet?news_id=2754

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 4. 10. 2009.