Održano natjecanje Govorite li europski ?

PETRINJA - Županijsko natjecanje „Govorite li europski?“, održano je u Srednjoj školi Petrinja, a  na njemu su sudjelovali timovi iz Hrvatske Kostajnice, Gline, Topuskog, Siska, te Petrinje.

Tatjana Puškarić, pročelnica Upravnog odjela za upravljanje pristupnim fondovima i poticajnim sredstvima Sisačko-moslavačke županije kazala je kako timovi u pet minuta, na engleskom jeziku, moraju prezentirati što za njih znači Europa.

Najuspješniji je bio tim Gimnazije iz Siska, a njihova profesorica Marina Kasa kazala je kako su ovim natjecanjem željeli dokazati da je i prošlogodišnja državna nagrada zaslužena. Roberta Končar, učenica trećeg razreda nakon proglašenja pobjednika je istaknula kako im nagrada mnogo znači. „Zaista smo se trudili, a bio nam je i pritisak zbog toga što je naša škola prošle godine putovala u Bruxelles. No zbog pobjede smo sretni, a istome se nadamo i na državnom natjecanju“.

Drugo mjesto osvojila je Petrinja, a treće tim iz Topuskog.
Svi učesnici su kao uspomenu na ovo natjecanje od domaćina Grada Petrinje dobili prigodne poklone u kojima je bila i stucka.

Izvor: http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/7666/106/

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 20. 12. 2009.