Prijavite svoje kandidate za Savjet mladih

Grad Petrinja je 11. siječnja 2010. godine raspisao javni poziv za predlaganje kandidata za članove Savjeta mladih, savjetodavnog tijelo Gradskog vijeća Grada Petrinje koje se osniva u cilju aktivnog uključivanja mladih u javni život Grada Petrinje. Budući Savjet mladih će brojati 9 članova , uključujući predsjednika i zamjenika predsjednika .

U Savjet mladih mogu biti birane osobe s prebivalištem na području Grada Petrinje , u dobi od 15 do 29 godina. Članove Savjeta mladih bira Gradsko vijeće Grada Petrinje na vrijeme od dvije godine. Pravo predlaganja kandidata za članove Savjeta mladih imaju udruge mladih i udruge koje se bave mladima, učenička vijeća, studentski zborovi te drugi registrirani oblici organiziranja mladih sa sjedištem na području Grada Petrinje. Grad je za rad Savjeta mladih u proračunu za 2010. godinu izdvojio 20.000 kuna.

Prijedlozi kandidata za članove savjeta mladih podnose se u pisanom obliku i obavezno sadrže sljedeće podatke:

• naziv i sjedište ovlaštenog predlagatelja,
  • podaci o kandidatu ( ime i prezime, datum i godina rođenja, prebivalište ),
  • obrazloženje prijedloga.

Predlagatelj mora biti potpisan od strane ovlaštene osobe predlagatelja i ovjeren pečatom. Prijedlog se podnosi na propisanom obrascu koji je dostupan na internetskim stranicama Grada Petrinje ili se može podići na porti Gradske uprave, Gundulićeva 2.

Predlagatelj je dužan uz obrazac priložiti:

• dokumentaciju iz koje je vidljivo da kandidati imaju prebivalište u Petrinji i starost od 15-29 godina ( uvjerenje Policijske uprave o prebivalištu kandidata ne starije od šest mjeseci, te presliku  rodnog lista ili domovnice kandidata),
  • dokumentaciju iz koje je vidljiv status predlagatelja

Prijedlozi kandidata za članove Savjeta mladih Grada Petrinje dostavljaju se na adresu:

Grad Petrinja

Odbor za izbor i imenovanje Gradskog vijeća

Gundulićeva 2

s naznakom „ Prijedlog kandidata za izbor članova Savjeta mladih Grada Petrinje“, najkasnije 15 u roku od 15 dana od dana objave javnog poziva.

Izvor: http://petrinja.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1158:javni-poziv-za-kandidate-za-savjet-mladih&catid=43:mladi&Itemid=184

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 14. 1. 2010.